Михайло Волинець: Щодо захисту Захисників – українських добровольців. 

Вчора Верховна Рада визнала учасниками бойових дій осіб, які не вступили до лав ЗСУ, МВС, Національної поліції, Нацгвардії, СБУ, Держприкордонслужби, однак брали безпосередню участь в обороні України, у зв’язку з агресією росії.

Законопроєктом № 7322 вносяться зміни до законів України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні.

Отже, за законом:

1. Надається статус учасника бойових дій особам, які не вступили до Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів не менше 30 календарних днів.

2. Визначається коло осіб, які набули статусу осіб з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України у період дії воєнного стану при здійсненні самооборони під час виконання завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану.

Таким чином пропонується розширити коло осіб (їх сімей), на яких поширюються пільги, встановлені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема:

– пільги на плату житлово-комунальних послуг;

– безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням і одержання ліків;

– компенсаційні виплати за пільговий проїзд тощо.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 13 січня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова