Чергове обговорення «новацій» в трудовому законодавстві, що організував профільний комітет ВРУ, знову відбулося в «темну» – без розкриття тексту проєкту нового Трудового кодексу.
Знову лунали заклики зачистки «надмірних прав українських працівників», бо через них «вітчизняний бізнес не може зробити економічний прорив».
Це не могло не викликати обурення з боку представників профспілок. Навіть національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук був вимушений довго підбирати дипломатичні вислови аби пояснити, що не норми конвенцій МОП мають пристосовуватись до ініціатив монобільшості, а українські закони повинні бути у відповідності до ратифікованих конвенцій цієї поважної інституції.
Представники КВПУ, на офіційній та кулуарній частинах цього заходу, жорстко наполягали на недопущенні реєстрації проєкту нового ТК без його попереднього оприлюднення, а також акцентували на обов’язковості експертизи проєкту на відповідність конвенціям МОП, Європейській соцхартії та Конституції України.
Зокрема, заступник голови КВПУ Петро Тулей звернув увагу голови Комітету Галини Третьякової на справу «Тимошенко проти уряду України» щодо протиправної заборони права на страйк, яку розглядав Європейський суд з прав людини й ухвалив обов’язкові рішення для української влади.
Підсумок – емоції учасників зашкалювали й позиції не тільки не наблизились, а значно віддалились.
Про будь-яке покращення урізаних трудових прав після секвестрів Яценюка мова навіть не йшла, тільки нові та нові обмеження.
Профспілкам доведеться готуватися до жорсткої боротьби за кожну трудову норму.
Михайло Волинець, депутат від «Батьківщини», Facebook, 31 жовтня 2019 року.