Михайло Волинець: Про доплати військовим та відпустки

311 голосами ЗА Верховна Рада проголосувала у другому читанні та в цілому законопроєкт №9342.

Нагадаю основні аспекти, врегульовані документом.

– Військовослужбовцям щомісячно може виплачуватися додаткова винагорода у 30-100 тис. грн. Хто саме та скільки отримує визначає Кабмін.

– Встановлюється доплата строковикам у розмірі 6000 грн/міс, курсантам – 2350 грн/міс.

– Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовці з-поміж призваних під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки. Мінімальний термін проходження базової військової підготовки — не менше одного місяця.

– Поранені, визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів будуть отримувати два місяці виплати за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткову виплату 20100 грн за порядком Кабміну.

– Родинам померлих внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис. грн на умовах і порядку Кабміну.

– Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти встановлюється щомісячна додаткова винагорода у 100 тис. грн на умовах і порядку Кабміну.

– Мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 тис. грн за порядком Кабміну.

– На час воєнного стану встановлюються наступні відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами, а для курсантів: до 10 днів зимової + до 20 днів літньої.

– Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів.

– Безперервна відпустка на лікування може становити не більше 4 місяців.

– Строковики можуть переходити на мобілізацію за бажанням.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 червня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова