Офіційний зарплатний борг у серпні сягнув рекордних 3,96 млрд грн.
110,3% у порівнянні з липнем цього ж року. Про це звітує Держстат.
Міжнародні відносини, заокеанські візити, закордонна підтримка – звісно, дуже важливі, проте як щодо того, щоб у першу чергу повернутися обличчям до українців?
Без обіцяних виплат минув День шахтаря. Розпочався новий місяць, який збільшив зарплатний борг перед гірниками державних копалень на 500 млн грн – до 1,8 млрд грн.
Через невиплату ковідних виплат назріває акція протесту працівників станцій екстреної медичної допомоги в Одесі.
Нацслужба здоров’я ще в лютому розірвала договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та припинила фінансування. Медперсонал, який працював в епідемічному темпі, з весни не отримує обіцяних грошей.
У судах виборювати право на гарантовані додаткові виплати, зокрема кошти на оздоровлення, щоразу мають працівники залізниці. Яких без того не балують високими зарплатами.
Проте влада вперто удає, що фінансові проблеми українців слуг народу не стосуються.
Наче можна нагодувати тисячі родин, які ще залишаються працювати в Україні, відосиками, форумами та презентаціями…
Наступного тижня починається нова сесія Верховної Ради. Звісно, протягом літа ми з однодумцями по Конфедерації Вільних профспілок України, Незалежній профспілці гірників України напрацювали чимало законодавчих ініціатив, що мають значно покращити соціальний стан українських працівників, їхню впевненість у завтрашньому дні. Головне, щоб монобільшість не ховала законопроєкти під сукно – щоб їх виносили до парламентської зали та давали голоси.
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 вересня 2021 року.