Казки про дешевий газ. Або як газові монополісти уникають виконання цінового меморандуму.
Відповідно до підписаного між місцевою владою і державним монополістом НАК «Нафтогаз» 30 вересня Меморандуму до кінця опалювального сезону 2021-2022 тарифи на тепло, постачання гарячої води мали б не зростати.
Ціна газу має бути зафіксована на рівні 7,42 грн м куб для постачальників тепла населенню та 13,66 грн м куб для постачальників тепла бюджетним установам.
Продавати газ за цими цінами має компанія «Нафтогаз Трейдинг» з групи компаній Нафтогаз. АЛЕ. «Нафтогаз Трейдинг» уникає участі в конкурсах, не бере участі в тендерах. У підсумку купувати блакитне паливо споживачі мають у приватних компаній за ринковими цінами. А це вже зовсім інші цінники – 28-38 грн за м куб.
Таким чином ціна блакитного палива для населення цього року може сягати й 17 грн за м куб. Для шкіл, дитсадків та лікарень того більше – 35-45 грн за м куб.
Окремої уваги варті перспективи роботи підприємств – комусь доведеться обмежувати виробництво, а хтось компенсуватиме витрати через підвищення цін, що, звісно, ляже новим тягарем на плечі людей.
Якщо ринок газу то стіл з грою наперсткарів, то так – Україна має ринок газу.
За даними Держстату за рік, з вересня 2020 по вересень 2021 газ подорожчав на 69%.
Нагадаю, команда «Батьківщини» в парламенті вимагає терміново винести на розгляд до сесійної зали законопроєкт №4680, який дасть українським родинам український газ, собівартість видобутку якого становить 1 гривню.
Крім того, ми наполягаємо на створенні тимчасової слідчої комісії, яка розслідує корупцію у «Нафтогазі» і з’ясує, хто заробляє мільярди на тарифному знущанні з людей!
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 жовтня 2021 року.