Михайло Волинець: Потрібно цілеспрямовано допомогти людям, які страждають від високих цін на енергоносії

Погодьтеся, показово, що в Україні чиновникам підвищують зарплату, тоді як у Чехії, наприклад, заморожують.

Нацагентство з питань держслужби підготувало проєкт постанови Кабінету міністрів про оплату праці працівників держорганів.

У 2022 році посадові оклади держслужбовців зростуть на 9%. Постановою затверджується схема посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2022 році.

Оклади керівників апарату Верховної Ради, Секретаріату Кабміну, Офісу президента, Ради нацбезпеки та оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генпрокурора, Нацради України з питань телебачення та радіомовлення встановлюється на рівні 41 300 грн (+ 9,3%). Керівники міністерств, центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом отримуватимуть 36 700 грн (+ 9,2%).

Для прикладу, Кабмін Чехії ухвалив рішення, яким з 1 січня 2022 р. на 12 місяців заморожуються зарплати керівників країни, міністерств і відомств, а також чиновників. Водночас підвищуються оклади медиків, вчителів, працівників соціальної сфери, військових, правоохоронців та пожежників. Очільник чеського уряду Петро Фіала пояснив урядове рішення тим, що Кабмін Чехії хоче «допомогти цілеспрямовано, і зосередити увагу саме на тих людях, які страждають від високих цін на енергоносії».

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 січня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова