Тільки но Кабмін заявив про безпрецедентне підвищення зарплат медикам, з регіонів почали надходити повідомлення про масові скорочення та переведення медперсоналу на пів ставки.
Питання кому в цій ситуації вірити, чомусь навіть не виникає.
Вже озвучений владою факт збільшення зарплат медиків за січень, як зазначають самі працівники, відбулось коштом зекономлених у 2021 році коштів (надбавок за кваліфікаційну категорію, за роботу в несприятливих умовах праці, вислугу років, безповоротної фінансової допомоги від місцевих органів самоуправління).
Ви запитаєте, що робить горезвісна Нацслужба здоров’я України? Нею досі не підписані договори з переважною більшістю лікувальних закладів по нашій країні, як і не збільшена до об’єктивного рівня вартість оплати послуг.
Нагадаю, напередодні до Вільної профспілки медичних працівників України звернулась первинна профспілкова організація ВПМПУ КНП «Київський міський психоневрологічний диспансер № 5» з інформацією, що НСЗУ визначила лікувальному закладу ставку у розмірі 110 тисяч гривень на місяць, при потребі фонду заробітної плати у 350 тисяч гривень.
З урахуванням підвищення зарплат відповідно до Указу президента від 18 червня 2021 № 261/2021 та Постанови Кабміну від 12 січня 2022 року № 2, коштів виділених НСЗУ вистачить на оплату праці 4-х співробітників: 2 лікарів і 2 медсестер. При тому що у медзакладі працюють 37 осіб.
Неприпустимо, але факт – подібні «недорозрахунки» мають системний загальноукраїнський характер.
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 8 лютого 2022 року.