Михайло Волинець: Неприпустимо ухвалювати законопроєкти, які порушують фундаментальні трудові права мільйонів працюючих українців 

Проєкт закону, що порушує фундаментальні трудові права мільйонів працюючих українців у турборежимі розглянутий сьогодні на засіданні соцкомітету ВР.

Законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин для малого та середнього бізнесу, а також зменшення адміністративного тягаря для бізнесу» рекомендований для прийняття парламентом у першому читанні.

Ініційований групою з 62 народних депутатів документ створює ризики порушення прав працівників, зокрема щодо рівня заробітної плати, робочого часу та звільнень.

Крім того, його положення звужують права виборного органу первинної профспілкової організації «в умовах договірного режиму регулювання трудових відносин».

Про гостро негативний досвід реалізації аналогічних аспектів трудового законодавства на заходах Конфедерації Вільних профспілок України розповідали колеги – профспілковці з Білорусі та Грузії. Наразі у Грузії поспіхом відмовляються від норм як таких, що суперечать міжнародному законодавству та призводять до зростання соціального напруження в трудових колективах.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 травня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова