Михайло Волинець: Необхідно винести, очікуваний шахтарями законопроєкт № 5891-1 на друге читання

Сьогодні в парламенті збираємо підписи, щоб монобільшість згадала про зобов’язання перед людьми та внесла на розгляд ВР проєкт закону № 5891-1 щодо погашення заборгованості та виплати поточної заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств.

Нагадаю, що мною та колегами Вікторією Гриб, Валентином Наливайченком, Володимиром Морозом, Михайлом Бондарем, Олексієм Кучеренком ще у вересні був зареєстрований законопроєкт № 5891-1 про виділення до кінця 2021 року 2,4 млрд грн для стабілізації роботи шахт державної форми власності.

З того часу документ міг спокійно пройти всі комітети та забезпечити повний розрахунок по боргах перед гірниками держшахт до закінчення 2021 року. Але ж – ні. Влада почула людей тільки напередодні шахтарської акції протесту 16 грудня, коли гірники зі сходу та заходу країни приїхали в Київ.

Втім і тоді монобільшість підтримала, але пустила законопроєкт № 5891-1 по довгому парламентському колу, максимально затягуючи його прийняття.

Що важливо, і тепер, з початком роботи Верховної ради «слуги народу» не поспішають вирішувати шахтарське питання.  І даремно, бо в трудових колективах не вщухає напруга.

Вже через тиждень зарплатний борг перед працівниками вугледобувних підприємств державного сектору знову сягне 2,2 млрд грн.

То ж вимагаємо від «слуг народу» невідкладно винести законопроєкт № 5891-1 на друге читання!

Вчергове нагадую жителям мономіст, шахтарських регіонів, що у них є обрані до парламенту народні депутати, на місцях працюють депутатські приймальні. Працюйте з ними, звертайтесь, запрошуйте на збори трудових колективів, бо деякі «слуги народу» далекі від проблем людей – живуть у своєму конвертно-кнопочному моносвіті!

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 26 січня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова