Михайло Волинець: Не можна допустити «лібералізації» трудових відносин

Дуже важливе, що залишилось сьогодні поза увагою! 

Зірвався план окремих представників монобільшості, лобістів від бізнес-асоціацій з узаконення рабовласництва.

Довелося мені брати слово в парламенті та з Юлією Тимошенко й Андрієм Пузійчуком вчергове переконувати депутатів не підтримувати горезвісний проєкт закону 5388, спрямований на повне знищення прав найманого працівника!

Здавалося б, на часі створювати умови, щоб повернути людей з-за кордону, зупинити трудову міграцію… Але певні народні обранці, слуги великого бізнесу мали інші плани.

І дуже важливо, що ці плани провалились. Бо не говорячи вже про негатив для найманих працівників-українців, ця ініціатива могла погано вплинути на отримання Україною статусу кандидата у члени ЄС.

Чого категорично не можна допустити!

У травні 2021 року Міжнародна та Європейська конфедерації профспілок  звертались до президента України, до прем’єр-міністра та голови Верховної Ради з попередженням щодо негативних наслідків ухвалення загрозливих законопроєктів у сфері праці. Зокрема законопроєкту 5388, який суперечить і ключовим конвенціям Міжнародної організації праці, і директивам ЄС.

Нагадаю, що намагались протягнути у згаданому законопроєкті.

Роботодавець мав одноосібно встановлювати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови припинення договору, в тому числі дострокового.

Встановлювався пріоритет індивідуальних короткострокових договорів (від 1 дня до 5 років). Досвід Білорусії прямо підтверджує, що це шлях до рабства.

Створювалась можливість маніпуляцій з випробувальним терміном для захищених категорій населення: від матерів з дітьми з інвалідністю до учасників бойових дій.

На розсуд роботодавця встановлювались правила трудового розпорядку та графіки змінності та відпусток…

І так далі, і тому подібне.

Пильнуємо далі, бо не виключаю подальших спроб «лібералізації» трудових відносин та прихованого за нею наміру встановити правило «роботодавець завжди правий».

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 квітня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова