Михайло Волинець: МОЗ має негайно розібратися із кризовою ситуацією, що склалася у вітчизняній психіатрії

Психічно хворі розберуться самі? Здається, цю тезу взяли на озброєння МОЗ разом з Національною службою здоров’я.

Яких ще злочинів, скоєних людьми, рухомих голосами в голові, їм не вистачає? Скількох попереджень фахівців про небезпеку ігнорування психіатрії їм ще треба?

Направив депутатський запит до голови МОЗу Максима Степанова із застереженням від Вільної профспілки медичних працівників України, від лікарів та молодшого медичного персоналу щодо кризової ситуації у вітчизняній психіатрії.

Вжити заходів щодо належного фінансування амбулаторної психіатричної допомоги.

Відновити інструкції з організації диспансерного та консультативного нагляду осіб, які страждають на психічні розлади, при наданні амбулаторної психіатричної допомоги.

Скасувати наказ МОЗ України від 13.05.2019 №1064.

Той невеликий перелік заходів, який за умови термінового реагування, ще може дати шанс зазначеному напрямку медицини.

Наразі фінансування амбулаторної допомоги на одного хворого з боку Національної служби здоров’я України у 2021 році складає 53 грн 14 коп., що унеможливлює забезпечення хворих на психіатричну патологію, необхідними ліками на безоплатній основі. Погодьтеся, логічно, що оскільки такі пацієнти позбавлені можливості заробляти собі на життя, то їхнє лікування має відбуватися коштом окремих програм державного бюджету.

До того ж без належного фінансування залишились денні стаціонари в психіатричних лікарнях. Хоча саме денні стаціонари є важливою проміжною ланкою між диспансерами та стаціонарами психіатричної лікарні, оскільки хворі, які проходять лікування в денному стаціонарі, знаходяться постійно в соціумі, не відокремленні від сім’ї та суспільства. Лікування в денному стаціонарі не потребує цілодобового перебування хворих у закладі та забезпечує більший період ремісії захворювання.

Проте структурні підрозділи денних стаціонарів психіатричних лікувальних закладів віднесені НСЗУ до загального амбулаторного пакета надання послуг. І у ньому НЕ передбачено безплатне забезпечення психіатричних хворих необхідними ліками та виробами медичного призначення.

Все це вказує на неспроможність НСЗУ забезпечити роботу, фінансування психіатричних лікувальних закладів на належному рівні.

Якщо в цій країні є міністр з питань охорони здоров’я – то хто як не він має вжити необхідних заходів для врятування цілої галузі? Або має бути готовим до відповідальності за бездіяльність.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 31 березня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова