Михайло Волинець: Монополія роботодавця на рішення щодо  працівників є неприпустимою

Михайло Волинець: Монополія роботодавця на рішення щодо  працівників є неприпустимою

Наші профспілкові колеги з Глобального союзу IndustriALL, IndustriALL-Європа закликали очільників Європарламенту, Європейської комісії та Європейської ради терміново втрутитися та звернутися до українського уряду щодо дотримання міжнародних зобов’язань.

Міжнародні профспілкові об’єднання напередодні саміту Україна – ЄС інформували про порушення трудових і профспілкових прав в Україні, а також про просування через Верховну Раду законопроєктів, що суперечать положенням Конвенцій Міжнародної організації праці та європейським цінностям.

Також вони просять звернути увагу на той факт, що Україна не виконує своїх зобов’язань згідно з Угодою про Асоціацію та Угоди щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Простіше кажучи, генерує законопроєкти не сумісні з міжнародними стандартами праці.

«Профспілкові лідери та активісти стикаються з погрозами насильства, наклепом, кримінальними процедурами, стеженням або іншими формами тиску з боку державних посадових осіб, бізнесу або найманих найманців, щоб перешкоджати їм виконувати свої обов’язки щодо захисту прав працівників та зупинити їх», – зазначено у зверненні.

Падати нижче майже немає куди – Україну систематично зараховують до категорії 5 Глобального індексу прав МКП, як країну, де немає гарантій дотримання прав працівників.

Нагадаю, минулого тижня монобільшість у парламенті протягнула, дала голоси за законопроєкт №5388, яким планується закріпити монополію роботодавця на рішення щодо того скільки працювати, відпочивати чи заробляти найманим працівникам в Україні.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 вересня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова