Михайло Волинець: Маємо зробити все можливе, аби полегшити умови працевлаштування людей з інвалідністю

Наразі в Україні на обліку знаходяться 2,7 млн людей з інвалідністю і зрозуміло, що ця цифра буде зростати.

Ніщо не заважає сьогодні, а краще ще вчора, полегшити умови їхнього працевлаштування, праці, забезпечити безпечний безбар’єрний простір.

Втім на розгляд до парламенту внесений черговий законопроєкт, який знімає всяку відповідальність за захист прав людей з обмеженими можливостями з держави та передає право прийняття рішень роботодавцям.

Я вже говорив про небезпечні норми, які містить проєкт закону № 5344-д (про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю). Про те що передбачені ним зміни можуть призвести до звуження змісту та обсягу чинних прав і свобод громадян, які мають статус людини з інвалідністю. Із закликом не приймати рішення до депутатів звернулись члени Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Минулого разу проєкт закону не набрав необхідної кількості голосів ВР. Але його не зняли з розгляду, а направили на повторне перше читання. Це означає, що з монобільшістю проведуть «роз’яснювальну роботу» і законопроєкт можуть прийняти у горезвісному турборежимі.

То ж тримаємо руку на пульсі.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 лютого 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова