Хіба таке можливе десь, крім України? Ледь не головний центр прийняття загальнодержавних рішень в регулюванні сфер енергетики та житлово-комунальних послуг має сумнівну легальність.
Нарешті 18 травня Велика палата Конституційного Суду розгляне справу за поданням 50 народних депутатів України, серед яких, крім мене, колеги Юлія Тимошенко, Валентин Наливайченко, Олексій Кучеренко, Сергій Шахов, Людмила Буймістер та інші – щодо відповідності призначення чинних членів НКРЕКП Конституції та українському законодавству.
Нагадаю, 6 квітня відбулося засідання суду за моїм особистим позовом щодо звільнення 4 з 7 членів «незалежного регулятора», які незаконно займають свої посади. Два тижні тому суд за схожим позовом уже визнав, що у більшості членів НКРЕКП понад рік як збігли повноваження і вони мають бути негайно звільнені.
На хвилиночку, середня зарплата шахтарів держшахт у 2020 році складала 12 089 гривень. У порівнянні з 2019 роком, вона зросла лише на 5,2%. Це офіційні дані Міністерства енергетики. Заробітна плата рядового члена НКРЕКП у 2020 складала 213 480 грн. У порівнянні з 2019 роком оплата праці членів НКРЕКП зросла на 85,8%. Це дані офіційних декларацій членів комісії на сайті НАЗК.
Вражає цинізм з яким керівництво НКРЕКП виплачують собі премії на тлі тотальної кризи. Вони обґрунтовують це необхідністю «стимулювати їх високоінтелектуальну працю».
Наслідки цієї «високоінтелектуальної» праці членів НКРЕКП ми терпимо уже понад рік.
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 травня 2021 року.