До колекції людиноорієнтованих ініціатив моновлади може додатися податок на городину.
«Податкова реформа» передбачає декларування і сплату податків за продаж овочів, вирощених на ділянках розміром понад 0,5 га. (Сьогодні такі правила діють для тих, хто володіє ділянками площею від 2 га).
У разі ухвалення змін до законодавства – під час реалізації продуктів, вирощених на ділянці понад 50 соток, треба буде подавати щорічну податкову декларацію, а з доходів платити 18% податку на доходи, 1,5% військового збору…
Хочеться нагадати слугам народу, які нечасто з’являються серед людей, вирішуючи народні питання в ресторанах або на курортах, що близько 4,6 млн українських пенсіонерів отримують пенсії від 2 до 3 тисяч гривень… Продаж овочів, ягід, вирощених на землі залишається однією з небагатьох можливостей не те що забезпечити себе, а в самому прямому сенсі вижити.
А бажаючи вивести бізнес з тіні – краще починати з родичів високопосадовців, а не з тих, хто продає 5 кіло власноруч вирощених огірків, щоб придбати валідол. Бо без останнього зараз ані платіжку отримати, ані новини подивитись.
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 26 травня 2021 року.