Михайло Цимбалюк: Захищаймо, любімо та оберігаймо дітей

«Відсутність любові, відсутність почуття, що хтось нас любить – оце є сирітство. Коли будемо щиро старатися, щоби кожна дитина в нас відчувала, що вона є люблена,… тоді справді в Україні не буде сиріт», – нині, в Міжнародний день захисту дітей, слова морального авторитета українського народу Блаженнішого Любомира Гузара особливо актуальні…

Щороку саме 1 червня практично кожен задумується над питання – чи належним чином українські діти захищені в нашій державі? На жаль, відповідь очевидна – ні. Більшість з них не мають необхідної державної підтримки – як матеріальної так і моральної. Це виклик для всього суспільства. Це повинно бути пріоритетом молодіжної і соціальної політики на наступні роки, а не лише один день…

Так, напередодні Організація Об’єднаних Націй проголосила, що діти мають право на особливий захист, турботу і допомогу. Законодавство України також гарантує дитині певні права та свободи, що підтверджується такими документами, як Конституція України; довгострокова програма поліпшення становища жінок, сім’ї, охорони материнства і дитинства; концепція державної сімейної політики; Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»; Закон України «Про охорону дитинства», Сімейний кодекс тощо.

Зокрема, Закон «Про охорону дитинства», визначає піклування про дітей «як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини».

Насправді законодавчих актів та міжнародних документів щодо захисту дітей може бути дуже багато, але найголовніше, щоб кожен виховувався в родині, бо саме вона є первинним та основним середовищем, де формується система цінностей та норм поведінки, де дитина вчиться бути відповідальною особистістю та Громадянином.

Ми в змозі забезпечити гідне майбутнє нашим дітям у державі. І для цього кожен повинен плідно працювати на відведеній для нього ділянці роботи.
Захищаймо, любімо та оберігаймо дітей!

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 1 червня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова