Михайло Цимбалюк: Запропонований у бюджеті-2022 прожитковий мінімум не забезпечить навіть основних потреб для виживання

Другий день поспіль український парламент розглядає пропозиції народних депутатів України до проєкту Бюджету на 2022 рік. Фракція ВО «Батьківщина» подала понад сотню пропозицій до змін основного кошторису на наступний рік і очікувано, що приблизно 98% наших правок просто не враховано або їх просто скерували на розгляд Уряду. 

Закцентую на прожитковому мінімумі.

Так, розміри прожиткових мінімумів, які пропонується передбачити на 2022 рік не покривають навіть половини фактичного розміру прожиткових мінімумів за вересень-жовтень поточного 2021 року. Ця сума, закладена в бюджеті 2022 року, збільшується на 196 гривень (і то з 1 грудня) – до 2589 гривень, або на 8,2%, що «аж» на 1 процентний пункт більше інфляції. При тому, що цей прожитковий мінімум не відповідає реаліям, і фактичний прожитковий мінімум давно цю суму значно перевищив.

Враховуючи рівень прогнозованої інфляції (росту споживчих цін, росту тарифів на комунальні послуги), прожитковий мінімум на одну особу має складати щонайменше 6 000 грн.

За такого «прожиткового мінімуму» неможливо забезпечити навіть основних потреб для фізіологічного виживання – на 2 тисячі гривень людина не може прохарчуватися без шкоди для здоров’я, а не те щоб оплачувати рахунки за захмарними тарифами на житлово-комунальні послуги. Такий бюджет для людей, для яких соціальні виплати із бюджету є чим не єдиним джерелом існування – це бюджет «виживання», а не бюджет «розвитку» чи «інвестицій в людину», як це стверджують урядовці.

Тобто планові показники у бюджеті необхідно збільшити більш ніж у 2 рази у порівняні з тими цифрами, які попередньо розробляються Мінфіном.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова