Михайло Цимбалюк: Законом про держбюджет занижується розмір прожиткового мінімуму

Законом про держбюджет на 2020 рік передбачено підвищення прожиткового мінімуму двома етапами – з 1 липня та з 1 грудня, яке в цілому за рік становитиме 8%. Ця інформація наразі не відповідає дійсності, оскільки уряд ухвалив рішення щодо уточнення прогнозу макропоказників на цей рік і визначив індекс споживчих цін на рівні 11,6%. Таким чином, законом про держбюджет занижено розміри прожиткових мінімумів.

Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк під час обговорення Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні».

За словами політика, у проєкті рекомендацій зазначено, що уряду доручено здійснити заходи щодо наближення у 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величини, яка розрахунково може становити 4251 гривню.

«Ця цифра також не відповідає дійсності. Оскільки, виходячи з індексу підвищення споживчих цін на 11,6%, у середньому на одну особу у другому півріччі 2020 року очікується 4549 гривень», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Зазначимо, що депутати фракції «Батьківщина» у парламенті зареєстрували законопроєкт №1175 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо затвердження прожиткових мінімумів на рівні фактичного розміру», яким передбачаються зміни у державній казні вже цього року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова