Михайло Цимбалюк: Закон №5600 вдарить не лише по фермерах, а й по споживачах сільськогосподарської продукції

Верховна Рада України все ж таки проголосувала горезвісний для фермерських підприємств проєкт Закону №5600. І найбільше від цього потерпатиме не лише фермер, а й кожен з нас – покупець сільськогосподарської продукції.

Мінімальне податкове зобов’язання – новий податок для власників сільськогосподарських земель. Законопроєкт пропонує прописати в Податковому кодексі поняття мінімального податкового зобов’язання – це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Міністерство фінансів очікує, що запровадження мінімального податкового зобов’язання для власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення з 1 гектара такої землі забезпечить щорічні надходження в бюджети на 10,3 мільярда гривень та стане інструментом боротьби з «тіньовою» орендою.

Розрахунки Мінфіну орієнтуються не на фактично отриманий, а на умовно ймовірний дохід, який отримує землевласник, що не враховує економічної ситуації в ході ведення сільськогосподарського виробництва, яке залежить від погодних умов.

Зазначені норми будуть мати обтяжливий характер, в першу чергу, для фізичних осіб, малих фермерських господарств та для представників малого бізнесу, що займаються власним сільськогосподарським виробництвом.

Головна мета даних нововведень – орієнтована не стільки на збільшення дохідної частини бюджету та додаткові надходження податків, скільки на перерозподіл ринку та його монополізацію, адже утримання сільськогосподарської землі стане фінансово обтяжливе для власника і він вимушений буде її продати.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «батьківщини», Facebook, 30 листопада 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова