Михайло Цимбалюк: Влада повинна надавати належне соціальне забезпечення усім українським воїнам

Верховна Рада усунула колізію в законодавстві, через яку моряки, які були в полоні РФ, не могли здобути статус учасників бойових дій.

Про два важливі законопроєкти для учасників бойових дій.

Минулої п’ятниці депутати українського парламенту спромоглися зробити важливий крок на шляху до справедливого соціального забезпечення військових. Ідеться про два законопроєкти, які надають підтримку всім, хто героїчно захищав і продовжує захищати цілісність нашої держави в боротьбі з російським агресором.

Зокрема, Верховна Рада надала статус учасників бойових дій морякам, захопленим у полон Росією 2018 року в районі Керченської протоки (законопроєкт №1197).

Варто нагадати, що 25 листопада 2018 року під час виконання бойового завдання в акваторії Чорного моря та Керченській протоці було обстріляно та затримано військовими формуваннями Російської Федерації 24 військовослужбовців Військово-морських сил Збройних сил України, які були у складі екіпажів малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ”, “Нікополь” та рейдового буксира “Яни Капу”.

Статус полонених моряків спричинив колізію в українському законодавстві. Адже, згідно із законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, це бойове зіткнення не могло бути підставою для надання українським військовослужбовцям статусу учасників бойових дій, оскільки відповідні питання надання такого статусу врегульовано стосовно застосування військ на суходолі – у межах районів проведення антитерористичної операції. Вочевидь, що після боїв на морі й тривалого перебування в російських застінках така ситуація щодо моряків була несправедливою. А відтак, зміни до закону, проголосовані Верховною Радою, урегульовують питання надання статусу учасника бойових дій екіпажам кораблів, катерів, суден забезпечення та повітряних суден у разі їхньої участі в бойових діях проти військових формувань інших держав.

Окрім того, Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт (№1198), що передбачає посилення соціального захисту для осіб, які дістали інвалідність унаслідок участі в АТО, операції Об’єднаних сил або військових конфліктів на території інших держав.

Зокрема, законопроєкт надає таким особам право на медичну допомогу без оплати з боку одержувача в медустановах Міноборони, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки України, Держспецзв’язку, МВС.

Ухвалення цього документа сприятиме належному соціальному захисту та наданню безкоштовної медичної допомоги учасникам бойових дій на території інших держав, які там дістали поранення і внаслідок цього стали людьми з інвалідністю, військовослужбовцям різних структур, які захищали незалежність України під час АТО або ООС, дістали там поранення або контузію, унаслідок чого стали людьми з інвалідністю, учасникам АТО у складі добровольчих формувань, волонтерам, яких було поранено в районі проведення АТО або ООС.

Важливо, що ці два законопроєкти об’єднали сесійну залу – за них проголосувало понад 300 народних обранців з усіх політичних сил.

Вочевидь, зміни до законодавства, які вдалося зробити минулого тижня, є лише дещицею того, що насправді необхідно реалізувати й на парламентському, і на інших рівнях для того, аби українські військові не почувалися покинутими з боку держави. Належне соціальне забезпечення всіх новітніх воїнів України має бути співмірним із тією великою вдячністю героям, яку відчуває кожен свідомий громадянин. Адже саме завдяки нашим військовим ми маємо можливість ухвалювати закони, працювати парламентарями, жити у вільній державі. Важливо про це пам’ятати, і маю щиру надію, що мої колеги-депутати не забуватимуть, кому завдячують своїми життями та посадами…

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», «ГОРДОН», 23 грудня 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова