Михайло Цимбалюк: Влада навмисно затягує процес призначення нових членів ЦВК

Складається враження, що нинішня влада навмисно затягує процес призначення нових членів Центральної виборчої комісії України.

На жаль, минулого тижня парламентарі так і не змогли вирішити одне з найважливіших питань, яке стосується виборів, – обрання нового складу ЦВК.

Неодноразово вже говорив про те, що термін повноважень більшості членів ЦВК минув ще чотири (!) роки тому, а відтак там вакантні 13 з 15 місць членів комісії.

Президент ще в січні вніс 14 кандидатур на 13 вакансій, а профільний комітет ухвалив рішення, що за кожну особу голосуватимуть окремо. Яким чином буде вирішена колізія, якщо всі без виключення наберуть достатню кількість голосів – незрозуміло. А про те, що кандидата від ВО «Батьківщини» Порошенко вніс лише після громадського розголосу навіть і згадувати не хочу – очевидно, що у владних кабінетах розігрують чергову шахову партію метою якої є пошити українців у дурні.

Водночас погоджуюся з експертами в тому, що 11 осіб в списку неформально можна вважати людьми президента. Невже Петро Олексійович піде на найнебезпечніший крок – контроль Центрвиборчкому, аби лишитися ще на один термін президентства. Чи ж не розуміє, що з 9% підтримки виборців, за останньою соціологією, його не врятує вже жодна обіцянка, а тим більше ручне керування такими структурами як ЦВК.

«Батьківщина» пропонує, щоб кожна парламентська фракція мала в ЦВК лише по одному представнику, а решта були б представниками незалежного громадянського суспільства. Це дійсно був би чесний і збалансований підхід, який би унеможливив фальсифікації на виборах на рівні ЦВК.

Але у влади, ймовірно, інші плани і наше завдання як громадянського суспільства відстояти свій вибір, бо ще п’ять років порожніх обіцянок, збагачення олігархів і збідніння українців наша країна просто не витримає.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», Facebook, 24 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова