Михайло Цимбалюк: В Україні діє соціальна стратегія, яка лише ускладнює усиновлення

З жовтня 2019 року у державі діє національна соціальна стратегія, яка ускладнює процес усиновлення і потребує доопрацювання.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк у коментарі «Радіо НВ».

Політик зауважив, що запропонована Кабміном ратифікація Гаазької конвенції, яка регулює питання міждержавного усиновлення у світі та захищає права дітей, надасть велику перевагу лише для усиновлювачів-іноземців.

«Згідно з чинним законодавством, усі ті родини, які зараз хочуть усиновити дітей в Україні, мають проходити курси. А насправді відповідного механізму не виписано: відсутні програми та невідомо, хто має проводити навчання. І в такій ситуації треба якнайшвидше ратифікувати конвенцію?» – обурився Михайло Цимбалюк.

За словами нардепа, спочатку потрібно переконатися, чи створює держава умови, щоб громадяни України, які роками стоять у чергах на усиновлення дітей, мали можливість зараз це зробити.

«Існує й корупційна складова, адже деякі організації-посередники вимагають в іноземців гроші. Відтак, у парламенті буде велика дискусія щодо ратифікації Гаазької конвенції», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова