Михайло Цимбалюк: Ситуація з опалювальним сезоном в Україні – це нефаховість влади, помножена на брехню

Європейська та світова енергетична криза не зовсім стосується України. Наша держава має можливість добувати свій український газ на рівні 35-40 мільярдів кубів, а запаси є значно більшими.

Про це в ефірі одного з національних телеканалів повідомив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

За словами політика, минулого року президент звітував, що було закачано рекордних 19 мільярдів кубів газу, а цьогоріч на 10 мільярдів менше.

«Питання до «Нафтогазу України»: чому закачали менше газу? Коли навесні на рахунках «Нафтогазу» було 2 мільярди доларів, уявіть, скільки можна було закупити газу за тодішньою ціною», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Нардеп також додав, що не дотримано гарантованих запасів вугілля.

«Три мільйони тонн вугілля завжди було на складах. Цього року немає. Якщо людям брешуть, кажучи, що закуплять необхідну кількість взимку, то такого не буде, бо його треба везти з-за кордону. Уже всі держави світу, які видобувають вугілля, продали все наперед. Якщо взимку привезти, технологічно не розвантажать при мінусовій температурі», – розповів Михайло Цимбалюк.

Він також наголосив на тому, що «Батьківщина» пропонувала план дій щодо «безболісного» проходження опалювального сезону.

«Ми не тільки критикуємо як опозиція, а запропонували конкретний план ще три місяці тому. Ми попереджали, що буде біда. Це нефаховість, яка помножена на шалену брехню. Зараз залишається два аспекти, на які сподівається уряд: перше – надія на Бога, що буде тепло, а ще – надія на Білорусь і Росію, які дадуть електроенергію», – підсував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова