Михайло Цимбалюк: Реформа децентралізації насправді нинішнім політикам не потрібна

ЦВК блокує призначення перших виборів до ОТГ. Така ситуація уже чітко нагадує ігнорування всього процесу децентралізації і намагання якомога міцніше закрутити владні гайки, не допустивши реальної самоорганізації і волевиявлення мешканців громад.

Про це повідомив голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Подаємо коментар М.Цимбалюка повнотекстово:

«Минулого тижня Центральна виборча комісія вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики й правосуддя та Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування про доцільність виборів до рад ОТГ без проведення місцевого референдуму щодо підтримки або приєднання до територіальної громади. У ЦВК таку позицію мотивують тим, що, на їхню думку, це усуне правову колізію та юридичні неузгодженості.

Погодьтеся, що такі кроки ЦВК виглядають доволі дивно в контексті четвертого року процесу децентралізації, коли вже відбулося шість хвиль виборів до рад ОТГ. Члени ЦВК, до речі, термін їхнього перебування на своїх посадах вже вичерпав себе, також заявляють, що необхідність такого звернення обґрунтована тим, що рішенням Конституційного Суду України Закон України «Про всеукраїнський референдум» визнано неконституційним. Відтак виникла нібито правова невизначеність.

Таким чином призупиняється робота ЦВК у процесі проведення перших виборів у майже ста об’єднаних громадах, в яких проживає мільйон громадян. Не працюватиме ЦВК аж поки профільний комітет Верховної Ради не дасть роз’яснення з приводу визнання неконституційним закону України «Про всеукраїнський референдум». Таке роз’яснення можна очікувати й декілька тижнів (в депутатів же канікули), а крайній термін, коли у ЦВК можуть оголосити вибори ОТГ на 28 жовтня мине 17 серпня…

Отже можемо чітко побачити, що вибори до територіальних громад дуже прямолінійно й аж надто очевидно намагаються зірвати. Припускаю, що таке рішення ЦВК прийняла не з власної ініціативи (нинішня влада, вважаю, знайшла важелі впливу на Михайла Охендовського – або залякала, або пообіцяла недоторканність), бо вибори до ОТГ в жовтні цього року саботуються і на інших фронтах. Так, шість ОДА (Сумська, Одеська, Чернігівська, Київська, Черкаська та Закарпатська) заблокували надання висновків про відповідність пакетів документів поданих громадами. Ще у чотирьох випадках облдержадміністрації не звернулися до ЦВК щодо призначення виборів у громадах, чим заблокували створення семи ОТГ. Така ситуація уже чітко нагадує ігнорування всього процесу децентралізації і намагання якомога міцніше закрутити владні гайки, не допустивши реальної самоорганізації і волевиявлення мешканців громад.

Зважаючи на наші реалії, це не дивно, адже реформа, про яку так багато говорять, насправді нинішнім політикам не потрібна. Вона створює їм тільки проблеми, зокрема, тому що змінює встановлені правила гри на сцені політичного театру (часто власне театру абсурду). Ба більше: напередодні виборів Президента України нинішній владі, не потрібні вибори і не хочеться знати про реальну соціологію. Бо під час попередніх хвиль виборів до ОТГ завжди найбільшу підтримку отримували представники від ВО «Батьківщина».

Забагато міжнародні донори вклали в забезпечення успішності реформи, щоб простим рішенням ЦВК процес був банально згорнутий. Тому прогнозую, що світова спільнота миттєво відреагує на такий демарш ЦВК. Бо вже така карма в нашій державі – ще жодної реформи не було доведено до логічного завершення. А, вірогідно, що жодних реформ ця влада не проводила б узагалі якби не міжнародний тиск. Проте, чи насправді реформи повинні проводитись з примусу і з постійним униканням реальних змін? Звісно, що ні… Й уже невдовзі команда «Батьківщини» зможе продемонструвати, як якісно змінювати усі сфери життя нашої країни на краще…».

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», ZIK, 15 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова