Михайло Цимбалюк: Проєкт нового Трудового кодексу обмежує права українців

Новий Трудовий кодекс, який напередодні затвердив Кабінет Міністрів України, не відповідає вимогам часу та реаліям українських працівників.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк під час спілкування з журналістами у Верховній Раді.

За словами політика, в урядовому законопроєкті «Про працю» виключається роль профспілок, які стоять на сторожі прав найманого працівника. А відтак, роботодавець може звільнити його без погодження профспілкової організації.

«Роботодавець матиме змогу на власний розсуд встановлювати термін робочого тижня або ж робочого дня. І тут ми вбачаємо ризики. Також роботодавець може без пояснення причини звільняти працівника з наступного дня, не вимагаючи від нього відпрацювати певний термін,  і звичайно не виплачуючи компенсаційні кошти тим людям, які будуть звільнятися. Вже є заяви міжнародних профспілок, що це неприпустимо і не відповідає європейським стандартам», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Політик зазначив, що партія «Батьківщина» зареєструвала альтернативний законопроєкт, який стосується нового Трудового кодексу.

«Ми зареєстрували законопроєкт за авторства Юлії Тимошенко та групи наших колег і сподіваємося, що найближчим часом будемо розглядати його як альтернативний до того, який подасть Кабінет Міністрів», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова