Михайло Цимбалюк: Проєкт Державного бюджету на 2022 рік – антисоціальний

Продовжуючи невтішну практику минулих років, Кабмін запропонував Верховній Раді на розгляд проєкт державного бюджету на 2022 рік, який базується на врахуванні основного соціального показника – прожиткового мінімуму для різних соціально-демографічних груп – у розмірах, які не відповідають навіть вимогам сьогодення.

Так, у середньорічному вимірі плановий показник забезпечення прожиткового мінімуму не перевищить 44% фактичного прожиткового мінімуму для працездатної особи.

За таких показників неможливо забезпечити навіть основних потреб для фізіологічного виживання – на 2300 гривень людина не може прохарчуватися без шкоди для здоров’я, а не те щоб оплачувати рахунки за захмарними тарифами на житлово-комунальні послуги.

У проєкті держбюджету на 2022 рік не враховується (і відповідно не компенсується) зростаюча вартість енергоносіїв, ані через збільшення видатків на надання пільг і субсидій населенню на оплату комунальних послуг, ані передбаченням відповідної субвенції для бюджетів місцевого самоврядування на покриття різниці у тарифах на опалення, гарячу воду та їхнє транспортування.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 2 листопада 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова