Михайло Цимбалюк: Про державний кошторис на 2024 рік

Верховна Рада України нині проголосувала за проєкт Державного бюджету на 2024 рік і потрібно зважати, що це черговий бюджет воюючої країни і звісно хотілося б краще, але і цей документ, зважаючи на повномасштабну російську-українську війну, – важливий. 

Загалом на соціальну сферу виділено 469 мільярдів гривень – це на 25 мільярдів гривень більше, ніж у 2023-му. Прожитковий мінімум на особу з 1 січня 2024 року становитиме 2 920 гривень. Це, звісно, мало, адже реальний прожитковий мінімум, за обрахунками Мінсоцполітики, сягає 9 тисяч гривень.

Від прожиткового мінімуму залежить мінімальна пенсія, яка зросте приблизно на 300 гривень, та інші виплати – на дітей, утримання людей з інвалідністю тощо. Крім того, у березні планується індексація пенсій на рівні інфляції. Тобто пенсіонери, особливо ті, які отримують до 3 тисяч гривень, можуть розраховувати на підвищення пенсій, щоправда, незначне…

Цьогоріч 140 тисяч переселенців втратили виплати ВПО, оскільки допомога для ВПО запроваджувалася в перші тижні війни, коли ніхто не розумів ні масштабів, ні динаміки, ні тривалості бойових дій і коли нам казали, що війна триватиме кілька тижнів, максимум місяць. На наступний рік на допомогу для ВПО закладено 57 мільярдів гривень і ця сума, думаю, буде ще змінюватися.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 9 листопада 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова