Михайло Цимбалюк: Президенту варто залучати опозиційні сили до обговорення питань досягнення миру в Україні

Команда «Батьківщини» вважає, що Мінський формат виконав своє завдання – призупинив активну фазу бойових дій, і тепер потрібно працювати над новими варіантами. Дуже важливо, що президент це також розуміє.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк в ефірі 5 каналу.

«Ми як опозиція не можемо знати, що планує далі українська влада. Я вважаю, що президент Зеленський у питанні прагнення до миру мав би посадити за стіл перемовин усіх лідерів опозиційних фракцій. І кожен би мав взяти на себе і спільну відповідальність за те, що відбувається в державі, бо миру хочуть усі», – переконаний народний депутат.

На його думку, влада неефективно використала час, який отримала завдяки «режиму тиші» на сході країни.

«Я погоджуюся, що певне перемир’я, точніше припинення вогню – дало свій результат, менше гинули українські хлопці. Але вже цього року 25 наших бійців загинули. Це бойові втрати. І це говорить про те, що треба шукати інші варіанти. Чи використала українська влада час у той період? Мені видається – недостатньо», – зауважив політик.

Ще одне важливе питання, за словами Михайла Цимбалюка, це заблокований процес обміну полоненими, в чому частково є вина українських спецслужб.

«Чому припинився обмін наших військовополонених – тут вина, в тому числі, і українських спецслужб. Бо щоб обмінювати, треба мати, кого на кого. Коли в нас були затримання агентів, інших – то тоді Росія була ініціатором швидше їх поміняти», – вважає народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова