Михайло Цимбалюк: Низка необхідних правок, які потрібно внести до законопроєкту щодо мобілізації в Україні

Напередодні подав низку поправок до законопроєкту №10449, який стосується мобілізації в Україні.

Серед основних, на яких особливо наполягатиму і домагатимуся їхнього врахування:

Не підлягатимуть призову:

– жінки та чоловіки, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І-ІІІ групи та/або одного із своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) із числа осіб І-ІІ групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного відповідною заявою.

– здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

– наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, за умови що вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

Щодо строковиків:

Військовослужбовці, які проходили строкову військову службу, звільняються з військової служби у запас у строки, визначені Указом Президента України про звільнення у запас, але не пізніше двох місяців з дня набрання чинності цим Законом. На таких осіб не поширюється дія частини п’ятої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та такі особи після звільнення не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом дванадцяти місяців з дня звільнення. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

Окрім цього, потребують уточнення норми щодо електронного кабінету призовника, заборони користуватися автомобілем, накладення арешту на кошти, а також термінів служби для демобілізації.

Мої прогнози: до 21 лютого триває збір поправок, з 22 лютого працюватиме профільний комітет і, ймовірно, що 23-24 лютого Законопроєкт може бути проголосований до другого читання.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини»,  Facebook, 15 лютого 2024 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова