Михайло Цимбалюк: Не можна допустити закриття численних відділень «Укрпошти» у селах

У населених пунктах України, в яких проживає менш як дві тисячі жителів, продовжують закривати стаціонарні відділення «Укрпошти», замінюючи їх на мобільні пункти. Пересувні відділення на авто приїздитимуть у малолюдні села за графіком. 

Проте, пілотний варіант «Укрпошти», впроваджений в окремих областях з 2020 року, вже отримав негативні відгуки від користувачів послуг. Мешканці сіл скаржаться на несвоєчасність отримання періодичних видань, затримки у виплаті пенсій, труднощі зі сплатою комунальних платежів.

Крім того, саме мешканці віддалених і нечисленних населених пунктів – переважно люди у віці понад 60 років і вище. Багато хто з них має проблеми зі здоров’ям, не може самотужки пересуватися, аби дістатись до автівки, яка чергує по кілька годин двічі на тиждень. Листонош, які розносили пенсії та періодику, у малих селах скорочують, замінивши їх на один-два виїзди на тиждень «мобільної пошти».

Ситуація з закриттям численних відділень «Укрпошти» найбільше турбує мешканців віддалених від обласного центру територіальних громад. І якщо у колишньому райцентрі стаціонарні пункти ще продовжують роботу, то в малих селах більшість листонош вже скорочено. Обурені жителі звертаються до керівництва своїх громад з проханням врахувати їхню думку та не допустити закриття поштових відділень.

Напередодні надіслав депутатське звернення щодо цієї проблеми Кабінету Міністрів України і отримав досить цікаву статистику від Міністерства інфраструктури України. 689 відділень поштового зв’язку цього року закрили в Україні, найбільше –  у Закарпатській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях. Це ні що інше, як «повзуча оптимізація» – поволі, не у всіх регіонах окремо закривати поштові відділення.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 червня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова