Михайло Цимбалюк: Мусимо берегти суверенітет та цілісність країни, за що щоденно платимо високу ціну

16 липня 1990 року український народ підтвердив своє споконвічне прагнення жити в незалежній державі й самим визначати свою долю.

Проголосивши суверенітет України, ми утвердили «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах», рівність всіх громадян перед законом, «незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Громадяни всіх національностей були проголошені народом України.

Історичне значення Декларації про державний суверенітет України полягає в тому, що суверенітет офіційно визнано необхідною умовою подальшого розвитку української нації. Цим документом визначено основні напрямки діяльності України, спрямованої на досягнення свободи українського народу, утвердження нашої самобутності, врешті досягнення реальної незалежності – державної, духовної, особистісно-інтелектуальної.

Торуючи шлях до правової та заможної України, нам доводиться долати чи не найскладніші випробування за роки незалежності. Мусимо берегти суверенітет та цілісність країни, за що щоденно платимо високу ціну. Тож у цей день варто з особливою вдячністю згадати Героїв, які жертвують життям заради миру та єдності українців.

Слава суверенній, вільній, сильній Україні! Вічна слава Героям України!

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 липня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова