Михайло Цимбалюк: Монетизація пільг дієва лише за умови наявності державної субвенції

Монетизація пільг за перевезення у громадському транспорті – це правильний підхід, оскільки те, що відбувалося раніше, було вигідним для перевізників, але несправедливим для громадян. Пільгові категорії часто взагалі не користувались цими послугами, бо проживали в сільській місцевості або були прикуті до ліжка.

Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, коментуючи рішення Уряду погодити законопроєкт про переведення у грошову форму пільг на проїзд та комуналку.

За словами політика, до 2016 року держава компенсувала місцевим бюджетам на відшкодування коштів всім видам перевізників за пільгове перевезення.

«Зараз уряд, ухваливши цей законопроєкт, пропонує місцевим радам самостійно встановлювати та компенсовувати розмір пільг. При цьому місцеві ради не забезпечили ресурсами. Цим законопроєктом хочуть зробити так, що місцева рада за наявності грошей компенсує громадянам ту суму пільг, яку встановить, виходячи з наявності грошей», – зауважив Михайло Цимбалюк.

Нардеп наголосив, що такий підхід є неправильним, бо за Конституцією держава гарантує пільговим категоріям громадян безоплатний проїзд.

«Тому, крім повноважень, влада має давати місцевим радам ще й фінансовий ресурс. Ми будемо однозначно виступати за те, щоб удосконалити законопроєкт. Монетизація пільг та субсидій – хороша ініціатива, але за наявності субвенцій від держави. В іншому разі, всі громадяни будуть у різних умовах залежно від спроможності громади», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова