Михайло Цимбалюк: Маємо працювати задля підтримки фермерських господарств

Після того, як влада цинічно і без погодження з українським народом відкрила так званий «ринок землі» в Україні, зараз насамперед варто працювати над тим, аби підтримати фермерські господарства. 

Про це в ефірі одного з всеукраїнських телеканалів заявив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

За його словами, наразі аграрії повинні викуповувати свої земельні паї, а попереду – серйозні виклики, пов’язані з децентралізацією, коли рішення ухвалюватимуться на рівні територіальних громад.

«Тут своє слово у недопущенні маніпуляцій із землею мають сказати правоохоронні органи, адже продати свій пай хочуть лише люди, доведені до зубожіння. Держава, за прикладом багатьох європейських країн, має створити національну агенцію чи банк і викупити в громадянина пай, якщо він хоче його продати, але за ринковою ціною, а не тисяча доларів за гектар. А вже потім держава може віддати цю землю в оренду», – зазначив Михайло Цимбалюк.

На думку політика, основні ризики від розпродажу землі – це паралізовані правоохоронна і судова системи, масовий хаос в державному реєстрі майнових прав.

«Люди роками судитимуться за забрану в них землю, бо земля – це не товар, а один із основних засобів для отримання товару. Правоохоронна і судова системи мають працювати ефективно, щоб не допустити махінацій із землею», – резюмував Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова