Наразі українці не до кінця усвідомили наскільки відповідальним є впровадження вільного ринку землі. Це стосується, зокрема, не лише мешканців сіл, але й міст.
Нині Президент України повідомив, що 5 мільйонів гектарів державної землі вкрадено. А тому найголовніше завдання влади – зробити облік сільськогосподарських земель. Лише після того, як повернуть вкрадене, тоді говорити про відкриття ринку.
Партія ВО «Батьківщина» пропонувала свою програму відкриття ринку землі, враховуючи досвід європейських країн, зокрема, Франції, де створено земельний банк і всі охочі можуть продати свої паї державі за реальною ринковою ціною. Вже згодом держава віддає в оренду, найперше, звісно, місцевим фермерам. Таким же шляхом пішли і США.
Немає в прийнятому законі визначення «особливо цінні землі» – заповідники, історично цінні землі, які можуть продати. Більше того, держава втрачає контроль над можливістю зняття верхнього родючого шару землі.
Цим законом знищується фермерство, оскільки він дозволяє проводити аукціони з продажу землі, в тому числі навіть тієї, що нині орендують фермери. Про електронні аукціони фермери можуть і не знати, а тим часом продадуть землю, яку вони десятками років орендували і обробляли.
Політична сила Юлії Тимошенко 22 травня провела загальні збори громадян у Києві. 12 тисяч громадян у складі ініціативної групи зареєстрували пропозицію провести всеукраїнський референдум. Лише люди скажуть, чи хочуть вони продати землю сільськогосподарського призначення будь-кому, окрім держав Україна.
Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 24 травня 2021 року.