Михайло Цимбалюк: Ліс необхідно відтворювати, а не безконтрольно рубати

Заборону на експорт української деревини можуть скасувати вже найближчим часом.

Торік арбітраж між Україною та ЄС визнав, що мораторій порушує Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Саме таким чином ЄС тисне на Україну, бо з 2015 року втратив дешеву сировину. Зараз же ліс-кругляк продають через аукціон. У 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років.

Проте пізніше нардепи з монобільшості ініціювали перегляд цього питання і намагаються поновити експорт за допомогою законопроєкту про ринок деревини, який зараз перебуває на розгляді у парламенті. Проти цього рішення категорично виступають місцеві громади, екологи та експерти.

Ліс необхідно відтворювати, а не безконтрольно рубати. Складається враження, що українська влада не хоче догоджати навіть нашим європейським колегам, а насамперед дбає про те, як збагатитися за рахунок лісу. Сьогодні це дуже велика проблема, і не тільки екологічна. Ми бачимо, що відбувається у зоні Карпат, а це п’ять областей. Ми бачимо, що відбувається на Поліссі, на Волині непроста ситуація. Влада має підготувати план відновлення тих ділянок, де нині вирубано ліси. Ліс не тільки треба рубати, його ще треба відтворювати.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 4 січня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова