Михайло Цимбалюк: Касові апарати для ФОПів відтермінують

У парламенті підготували законопроєкт, який передбачає відтермінування застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування на рік – до 1 січня 2022 року.

Вже в середу, 4 листопада, відповідний документ розгляне профільний комітет невідкладно і наступного дня, 5 листопада, обіцяють його проголосувати.

Так, ще у вересні 2019 року Рада зобов’язала ФОПів 2-4 категорій переходити на касові апарати. Вимога мала набути чинності з 2021 року, крім ризикових галузей.

Згідно з документом, від необхідності використовувати реєстратори розрахункових операцій звільняються ФОПи першої категорії. Для ФОПів другої-четвертої категорій, які продають побутові товари з гарантійним ремонтом або медикаменти, реєстратори мали стати обов’язковими з 1 жовтня 2020 року. З 2021 року до них мали додати ФОПів, які продають ювелірні товари, текстиль, користовані товари в магазинах, ресторани і кафе, турагентства, готелі та хостели. Для інших ФОПів розрахункові реєстратори мали бути обов’язковими, якщо їхній щорічний дохід перевищує 1 мільйон гривень. В підсумку ці законодавчі ініціативи консенсусно пообіцяли відтермінувати щонайменше на рік – до 2022 року.
Ініціатива закономірна, оскільки прийняті парламентом ще минулого року в першому та другому читанні «антипідприємницькі» закони №128-ІХ та №129-ІХ викликали широкий резонанс у бізнесовому середовищі.

Так, минулого року було зареєстровано трохи більше ніж 300 тисяч нових ФОПів, що на 15% менше, аніж у 2018. Вважається, що така динаміка викликана низкою владних рішень, які на думку фізичних осіб-підприємців, суттєво підвищують фіскальний тиск. Фахівці переконані, що динаміка падіння зареєстрованих ФОПів спостерігатиметься і в цьому році, оскільки передумов предостатньо.

До того ж щодо законодавчої ініціативи із запровадження реєстраторів розрахункових операцій, то навіть у Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради, зі свого боку, вказували на необґрунтованість збільшення штрафів для підприємців, мовляв, така пропозиція видається дещо вразливою, оскільки її запровадження свого часу було обумовлене необхідністю припинення практики зловживань контролюючих органів при проведенні перевірок.

В умовах карантину й анонсованого його подальшого посилення важливо на законодавчому рівні ухвалювати проєкти Законів із новими та лояльнішими правилами для суб’єктів спрощеної системи оподаткування. А це дасть змогу спростити ведення бізнесу, скоротити витрати платників податків на виконання податкового обліку. Важливо пам’ятати, що зараз 50% надходжень до місцевих бюджетів – це кошти, які сплачують фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування, тому логічно, щоб державний захист та сприяння у роботі малого бізнесу були основою нашої законодавчої праці.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», ЦЕНЗОР.НЕТ, 3 листопада 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова