Михайло Цимбалюк: Держава має заохочувати українців повертатися з закордону

Щоб сповільнити процес збідніння українців варто на державному рівні підтримувати економіку, малий та середній бізнес, створювати нові робочі місця.

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив народний депутат від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

За його словами, офіційно минулого року більше п’яти мільйонів українців втратили роботу.

«Це вже збідніння. Також пішло навантаження на державні виплати, зросла інфляція. Ми пам’ятаємо, що минулого року Світовий банк давав не дуже втішні прогнози і радив українцям виїжджати з держави на зиму, щоб провести її у заможних європейських країнах. Попри це, ми успішно перезимували, об’єднавши зусилля», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Політик зауважив, що у Світовому банку ще минулого року оцінювали зростання рівня бідності в Україні в десять разів. Наразі, за їхніми даними, 25% українців живуть у бідності, а до війни цей показник становив трохи більше 2%. До кінця 2023 року ця цифра може зрости до 55%.

«На щастя, економіка України падає не так стрімко, як прогнозували на початку війни окремі організації. За перші дев’ять місяців минулого року український ВВП скоротився на 30%, свідчать попередні дані Міністерства економіки. Це означає, що найбільш песимістичні прогнози, що звучали на початку війни (аж до 45% падіння, як очікували у Світовому Банку), мабуть, вже не повинні реалізуватись. Як сповільнити процес збідніння українців? Варто на державному рівні підтримувати економіку, малий та середній бізнес, створювати нові робочі місця», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Особливу увагу нардеп радить приділяти заохоченню до повернення тих, хто виїхав за кордон, постійно переглядати можливість збільшення соціальних виплат для малозахищених верств населення.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова