Михайло Цимбалюк: Держава має забезпечити право на пенсію усім громадянам своєї країни

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію» передбачає лише спрощення отримання трудового стажу, а не виплати пенсій громадянам із непідконтрольних територій.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк у коментарі «Громадському радіо».

За словами політика законопроєкт пропонує три основні речі – можливість докупівлі стажу, призначення пенсій відповідно до даних реєстрів пенсійного фонду, а також пенсії громадяни України з Криму будуть отримувати відповідно до порядку отримання пенсій громадянами тимчасово окупованих територій.

«Так, станом на серпень 2014 року на тимчасово непідконтрольних територіях проживали 1 млн 278 тисяч пенсіонерів. 500 тисяч з них оформили посвідчення і нині отримують на території України пенсію. Понад 700 тисяч не отримують або не можуть оформити пенсію. Мова йде про те, щоб дати можливість громадянам оформити або отримувати пенсію згідно з українським законодавством», – розповів Михайло Цимбалюк.

Він також зазначив, що система виплат допомог для пенсіонерів з території ОРДЛО не змінилася.

«У будь-кому випадку громадяни зобов’язані будуть їхати на підконтрольну територію і тут оформлювати та отримувати пенсію. Мова йде про те, що велика кількість громадян переїхали на підконтрольні території, але не можуть отримати пенсію на загальних підставах через прив’язку до документів, необхідних для оформлення пенсійних виплат. Ми хочемо поламати цю бюрократичну машину», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова