Михайло Цимбалюк: Чудернацькі передвиборчі бажання Порошенка

Президент запропонував збільшити мінімальну зарплату. Дивне бажання, адже прем’єр заявив, що уряд не має такої можливості.

За дев’ять місяців до президентських виборів українські чиновники починають «годувати» українців черговими обіцянками про підвищення зарплат і пенсій. Так, президент України запропонував збільшити розмір мінімальної зарплати до 4,1 тис. грн на місяць. Водночас Порошенко стверджує, що середня заробітна плата в Україні становить 9 тис. грн. Очевидно, що така цифра дуже далека від необ’єктивності, якщо брати до уваги зарплати у сотні тисяч гривень керівників низки державних структур на тлі того, що більшість людей на підприємствах повинна працювати максимум за 4 тис. грн.

Передвиборчі бажання Порошенка загалом є щонайменше чудернацькими, адже напередодні прем’єр-міністр України заявив, що уряд не має можливості підвищити заробітну плату. І це й не дивно, адже з початку цього року державний бюджет за доходами не виконують – за даними Держказначейства, у першому кварталі невиконання плану доходів із урахуванням відшкодування ПДВ бізнесу становило понад 6 млрд грн, а Державна фіскальна служба недоотримала майже 10 млрд грн.

Цікаво, що наразі у Міністерства фінансів і Міністерства соціальної політики протилежні погляди на можливості бюджету щодо підвищення «мінімалки».

Мінфін розглядає невиконання бюджету як мотив, через який це робити категорично не можна, а Мінсоцполітики – як головну підставу, через яку і потрібно підвищувати мінімальну зарплату.

Ми вкотре спостерігаємо за тим, як у столичних кабінетах «права рука не знає, що робить ліва». З одного боку, цілком очевидне бажання Порошенка підвищити мінімальну зарплату та пенсію напередодні виборів, у час катастрофічного падіння рейтингу… А з  іншого – усі вже усвідомили сумний урок того, як збільшували «мінімалку» до 3,2 тис. грн, а потім – до 3,7 тис. грн. Такі фінансові ініціативи влади завжди негативно позначаються на звичайному громадянинові України – інфляція, зростання цін на продукти, комунальні послуги, перевезення. Держава в одну кишеню кладе, а з іншої у рази більше забирає.

Кожен підтримує покращення соціально-економічного становища усіх українців, але ми за те, щоб цей процес відбувався виважено, непоспішно і без популізму. Передовсім потрібно вкласти у розвиток української економіки, розвиток сільського господарства, забезпечити українців робочими місцями, нарощувати темпи виробництва, а вже тоді, коли гривня на міжбанку зміцниться, можна говорити про реальне покращення добробуту кожного українця. Інакше все це є просто картковим будиночком, який, як показує досвід, дуже швидко розсипається…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», «Gordon», 22 травня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова