Михайло Цимбалюк: «Батьківщина» відстоюватиме підвищення мінімального прожиткового рівня для українців

У Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів завжди йде дискусія про об’єктивний рівень мінімального прожиткового рівня.

Про це під час ефіру телеканалу «Україна 24» заявив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

За словами політика, мінімальна пенсія в Україні не може становити 1700 гривень.

«Що для українців на сьогодні є прожитковий мінімум? Це дуже важлива цифра, бо від неї і нараховується мінімальна пенсія. Нині не може бути мінімальна пенсія у розмірі 1700 гривень, а прожитковий мінімум за липень 5149 гривень. Ми хочемо, щоб цифра прожиткового мінімуму була прирівняна до мінімальної заробітньої плати», – наголосив народний депутат.

Михайло Цимбалюк також зазначив, що вимагатиме від прем’єр-міністра та всієї монобільшості у парламенті затвердження Програми дій уряду.

«Наступне, про що ми повинні говорити, чи може Кабінет Міністрів, який не затвердив у парламенті свою програму, пропонувати бюджет на 2021 рік. Думаю, що ні, бо йому заважає зробити те, що він не є легітимним. Ми з фракцією будемо просити у Шмигаля і вимагати у монобільшості, щоб програма була», – додав політик.

Михайло Цимбалюк також наголосив, що держава повинна компенсовувати українцям ціну на газ у вигляді субсидій.

«Щодо соціальних аспектів, то у цьому бюджеті на 2020 рік були зменшені субсидії. Коли зараз з 1 вересня на 40% піднімається плата на газ для населення, ми хочемо, щоб ця цифра була компенсована саме в субсидії. Щодо чорнобильців, то нині є рішення Конституційного суду щодо повернення пільг і субсидій. Ми також знаємо, де брати гроші на податкову сферу. Наша фракція внесла законопроєкт щодо податку на виведений капітал. Сьогодні ми чітко проводимо розрахунки і надіємось, що у порядок денний четвертої сесії дев’ятого скликання вноситимуть законопроєкти, які пропонує не тільки монобільшість, але й опозиція», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова