Михайло Цимбалюк: 38 мільярдів гривень, що передбачені у бюджеті-2021 на субсидії, недостатньо для субсидіювання усіх категорій громадян

Розрахунок житлових субсидій на період карантину для «червоної» зони проводитимуть з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів, в межах яких дають субсидію на холодну і гарячу воду, водовідведення, електроенергію та природний газ. 

Формула обрахування права на субсидію – складна. Однак те, що в Україні збільшена така грошова допомога жителям у «червоних» карантинних зонах – це позитивно. Зараз не усі люди можуть скористатися правом на субсидію. Під час реформи децентралізації, повноваження управлінь соцзахисту передали в громади, але вони не всюди створені. У колишніх райцентрах залишилися центри надання послуг. Там, де таких утворень нема, є проблеми з субсидіюванням.

Зараз до 20% жителів населених пунктів, де нема ЦНАПів, не можуть скористатися субсидіями.

Влада має зробити усе для того, щоб усі громадяни мали доступ до цієї грошової допомоги. Особливо у «червоній» зоні.  Варто також зазначити, що 38 мільярдів гривень, передбачених у проєкті бюджету на наступний рік на субсидії, не вистачить для субсидіювання усіх категорій громадян. Доведеться центральній владі декілька разів вносити зміни у бюджет і підвищувати ціни.

Михайло Цимбалюк, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 26 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова