Ми можемо врятувати десятки тисяч онкохворих, забезпечивши лікарні лінійними прискорювачами, – Валерій Дубіль

Народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови парламентського комітету з питань здоров`я нації Валерій Дубіль вніс свої пропозиції до бюджету на 2022 рік. В листі до бюджетного комітету Верховної Ради він пропонує закупити 22 лінійні прискорювачі, які використовують для лікування онкологічних захворювань.

«Ріст захворюваності на рак викликає необхідність в якісному онкологічному лікуванні. В Україні рівень охоплення спеціальним лікуванням первинних хворих на рак у 2020 р. становив  всього 69,7%, проте, лише 21,5% хворих охоплено комплексним лікуванням з проведенням променевої терапії. Отже, лише кожен п’ятий хворий на рак має доступ до лікування злоякісних новоутворень методами променевої терапії», – зазначив Валерій Дубіль.

Загальна вартість обладнання складає понад півтора мільярда гривень. За попередніми оцінками, використання лінійних прискорювачів може зберегти життя 19 800 пацієнтам.

«На сьогодні в Україні інстальовано 72 застарілі апарати для зовнішнього опромінення на основі радіоактивного Кобальту 60. Це  старі розробки 60-70 років, які за міжнародними стандартами не мають допускатися до лікувального процесу. Старе обладнання на основі Со60 потребує деінсталяції та заміни сучасними моделями», – пояснив Валерій Дубіль.

На цей час передбачено встановлення 8 лінійних прискорювачів. Валерій Дубіль пропонує збільшити кількість до щонайменше 22 одиниць.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова