Маркіян Лубківський: Мої червоні лінії «формули Штайнмаєра»

Моя позиція щодо погодження Україною «формули Штайнмаєра» – мої червоні лінії:

1.Президент і його команда мають детально поінформувати українське суспільство і політикум про зміст «формули Штайнмаєра», офіційно оприлюднивши, зокрема відповідь України Спеціальному представнику Чинного голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартіну Сайдіку, оскільки такої ясності поки немає.

2.Політичне врегулювання, яке передбачає, зокрема, і проведення місцевих виборів та формування органів влади, не може передувати вирішенню таких принципово важливих питань, як повна демілітаризація, виведення з території України військ і збройних формувань країни-агресора, повернення Україною контролю за власним державним кордоном.

3.Тотальної амністії бути не може, але має наступити індивідуальна відповідальність за скоєні злочини – і нашими міжнародними партнерами має бути надана правова допомога – маю на увазі створення Міжнародного трибуналу ad hoc.

4.До підготовки нового закону, який замінить т.зв. Закон про статус Донбасу, мають бути залучені представники всіх політичних сил, громадськості, авторитетні експерти. Це – ключовий документ усього процесу і від нього багато що залежить, зокрема, розв’язання таких питань, як виведення військ та умови, за яких місцеві вибори на Донбасі будуть визнані Україною.

5.Остаточне і безумовне звільнення Росією та бойовиками всіх утримуваних ними в’язнів сумління та заручників.

6.Має бути вирішення питання – хто відбудовуватиме зруйнований Донбас? Росія повинна фінансувати відбудову окупованих і знищених нею територій України.

7.Ми маємо зрозуміти чітку та підкріплену міжнародними гарантіями перспективу повернення Україні анексованого Криму.

На таких засадах, переконаний, має базуватися позиція Президента України на наступній зустрічі у Нормандському форматі.

Маркіян Лубківський, Надзвичайний і Повноважний Посол України, радник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 2 жовтня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова