Маркіян Лубківський: Мої 5 пріоритетів у парламентській діяльності

Отже, чим займатиметься 30 номер у списку «Батьківщини».

«Батьківщина» була, є і залишатиметься проукраїнською патріотичною партією, що твердо стоїть на позиціях забезпечення інтересів українських громадян, захисту державності, суверенітету і територіальної цілісності України, розбудови європейського і євроатлантичного партнерства. Ми є гарантом незмінності курсу України на інтеграцію до ЄС та НАТО.

Перше. Своїм головним завданням як дипломата з 24-річним досвідом бачу спрямування усіх знань і досвіду для ефективної і практичної реалізації Угоди про асоціацію Україна – Європейський Союз, виконання якої наблизить Україну і українських громадян до високих європейських стандартів і членства в ЄС.

Ми готові спільно з партнерами в ЄС наповнити Східне Партнерство новим якісним, ефективним і практичним змістом, потрібним для людей і розвитку України, реалізації в рамках Партнерства важливих для України і партнерів у ЄС проектів.

Друге. Виступав і виступатиму за надання Україні Плану дій для членства (ПДЧ) в НАТО.

Третє. Робитиму все для відновлення стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами Америки як надійним і послідовним гарантом незалежності та міжнародної безпеки України. Для нашої держави є необхідним збереження двопартійної підтримки з боку США, передусім, у таких життєво важливих питаннях як антикорупційне очищення, протидія агресору та просування до членства в Північноатлантичному Альянсі.

Четверте. Переконаний, що Україна має перезаснувати добросусідські відносини із найближчими західними сусідами на принципах рівності, довіри і взаємоповаги, знявши усі тертя та конфлікти. Зробити це покликана розроблена “Батьківщиною” нова політика сусідства, яка є одним з головних наших зовнішньополітичних пріоритетів. Треба поставити крапку в усіх відкритих питаннях з західними сусідами і спільно зайнятися взаємовигідними проектами майбутнього. Це буде політика діалогу, заснована на захисті національних інтересів, добросусідстві і спільному пошуку шляхів вирішення відкритих питань. Дуже перспективним бачу для України співпрацю в рамках «Ініціативи Трьох морів».

П’яте. Виступаю за продовження тенденцій на збільшення видатків на розвиток української культури. Має бути продовжено практику виділення достатніх коштів на фінансування українського кіно, книги, українського контенту на радіо і телебаченні.

Водночас, має бути прийнято нарешті Закон про меценатство, що дозволить зменшити навантаження на державний бюджет і зробити систему фінансування культури гнучкішою.

Має бути забезпечено достатнє і надійне фінансування новоствореного Українського інституту і створено Фонд фінансування перекладів іноземними мовами найкращих творів української літератури.

Це якщо коротко…

Маркіян Лубківський, Надзвичайний і Повноважний Посол України, радник Голови партії «Батьківщина» з гуманітарних питань, Facebook, 20 червня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова