Костянтин Бондарєв: Влада не вирішує газову проблему, а створює все нові й нові ради

Президент Зеленський заявив про готовність надати Росії знижку на транзит газу в Європу, аби збільшити поставки та облегшити енергетичну кризу в регіоні. Знижка поширюватиметься на потужності, які перевищуватимуть законтрактовані 40 млрд кубометрів на рік. А на засіданні РНБО вирішили запропонувати Європі допомогу у вигляді додаткового транспортування через Україну 55 млрд кубометрів газу. 

Така собі схема, аби за будь-яку ціну спробувати зберегти транзит через Україну. Очевидно, що домовлятися потрібно було значно раніше, а «знижка» – інструмент не дієвий.

Що маємо? Великий ризик залишитися без газу – ми, так би мовити, «крайні на трубі». Втім, Україна може забезпечити себе газом власного видобутку. Та за останні кілька років обсяги його видобутку зменшилися – дякуємо «ефективному» керівництву «Нафтогазу».

На жаль, сьогодні Україна не має досвідченої фахової команди – замість реальних дій влада створила «Раду експертів з питань енергетичної безпеки». Найгірше те, що популізм дорого обійдеться українцям – у населення немає коштів для оплати рахунків, а більшість підприємств просто зачиняться.

Костянтин Бондарєв, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 жовтня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова