Костянтин Бондарєв: Що заховала влада в законі про добровільне декларування?

15 червня Верховна Рада прийняла закон про добровільне декларування або, як його в народі називають, податкову амністію. 

Пам’ятаєте, Зеленський обіцяв зробити нульові декларації, але є одна важлива деталь – обіцяв він їх зробити для олігархів, які нажили шалені капітали й ухилялися від податків. Обіцянки обіцянками, а на ділі виявилося трохи інше.

Про що ж тоді цей закон? Цей закон про те, що кожен українець повинен задекларувати майно і сплатити пільговий податок, аби потім не пояснювати податковій, звідки гроші або ж, за найгіршим сценарієм, не понести відповідальність за ухиляння від сплати податків.

Але не все треба декларувати, а лише те майно, яке відповідає наступним критеріям:

  • Нерухомість – квартира (чи майнові права на квартиру) площею від 120 квадратних метрів, житловий будинок від 240 квадратних метрів (стосується й недобудованих будинків), якщо земля під ним належить платнику податків, нежитлові приміщення від 60 квадратних метрів, ділянки певної площі.
  • Більш як один транспортний засіб або якщо це автобус, літак, яхта, катер чи гелікоптер. Також, якщо ви маєте авто з двигуном понад 3 тис. куб см або вартістю у 2,25 млн грн і вище – воно підлягає декларуванню.
  • Інші активи вартість яких перевищує 400 тис. грн.

Які умови амністії пропонує влада?

  • Ставка 5 %, якщо гроші або інші активи, перебувають в Україні. Охочі можуть скористатися розстрочкою, однак ставка легалізації зросте до 6%.
  • Для грошей та активів, які перебувають за межами країни – 9%. Розстрочка також на 3 роки, але за цих обставин розмір ставки –  11,5%.
  • Або ж найвигідніший варіант – державні облігації.  Власники облігацій зможуть легалізувати кошти за ставкою 2,5% (або 3%, при розстрочці на 3 роки).

Що цікаво, цей закон не стосується чиновників. Якщо пам’ятаєте, ці мільйони кешу, які декларували депутати та чиновники, аби потім не пояснювати походження коштів, які вони заробили нелегальним шляхом. Так от, з них жодного відсотку не було перераховано на податки. Що до звичайних українців, які не мають стосунку до владних структур, – будь ласка, платіть.

І це не єдиний підводний камінь, який ховається в цьому законі.

Уважніше читайте закони, адже незнання не звільняє вас від відповідальності.

Костянтин Бондарєв, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 червня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова