Корумповані чиновники не мають права уникати покарання, – Валентин Наливайченко

Законопроєкти, які мають на меті карати топкорупціонерів, мають розглядатися у парламенті без зволікань, а заставу для чиновників-хабарників необхідно скасувати.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Апостроф TV».

«Через корупцію у владі Україна перебуває в чорному списку країн з небезпечним рівнем корупції. Топкорупціонери в Україні залишаються безкарними, а вкрадені з бюджету гроші йдуть на збагачення можновладців», – обурився політик.

На переконання Валентина Наливайченка, корумповані чиновники не мають права уникати покарання та ховатися за Європейською конвенцією з прав людини. Тому народний депутат зареєстрував законопроєкт №4128, яким пропонує внести застереження у міжнародні договори України.

«Пропоную внести такі застереження, які дозволять карати високопосадовців-корупціонерів та повертати вкрадене в бюджет. На практиці це означатиме таке: стосовно осіб, які підозрюються в топкорупції й справи яких потрапили до Вищого антикорупційного суду НЕ застосовуватимуться норми Європейської конвенції, що передбачають презумпцію невинуватості», – роз’яснив парламентар особливості свого законопроєкту.

Валентин Наливайченко також нагадав, що наприкінці грудня минулого року зареєстрував законопроєкт, який має скасувати можливість внесення застави топчиновниками, яких підозрюють у корупції.

Але, на жаль, монобільшість не ставить документ у порядок денний.

«Тому топхабарники та злодії виходять під заставу, а Україна й далі в чорних списках найкорумпованіших та найбідніших в Європі. За корупцію має бути пряме і жорстке покарання! І для нас – ціна питання: чи ми за топкорупціонерів переживаємо, чи нарешті почнемо змінювати систему, не дозоляючи розкрадати бюджет!» – підсумував депутат Валентин Наливайченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова