Комітет з євроінтеграції підтримав законопроєкти «Батьківщини» про деофшоризацію

Комітет Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом підтримав подані народними депутатами від «Батьківщини» законопроєкти про податковий суверенітет України. Комітет визнав їх такими, що відповідають європейському законодавству та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Представляючи проєкти законів №1179 та №1181, їх співавтор, народний депутат Валентин Наливайченко наголосив: головна мета для Юлії Тимошенко та усієї «Батьківщини» – деофшоризація України та наповнення державного бюджету. За оцінками авторів, йдеться про 137 мільярдів гривень додаткових надходжень до зведеного бюджету країни.

«Хоча наша податкова зараз володіє інформацією, хто і які офшори має, проте боротьби з таким викачуванням грошей не ведеться. Одні – «насолоджуються» збагаченням у владі та виводять гроші в офшори, інші – їх покривають, отримуючи за це відкати. З цим треба закінчувати!» – наголосив народний депутат.

Валентин Наливайченко зазначив, що автори законопроєктів пропонують «справді дієві та жорсткі механізми проти використання офшорів, проти відмивання грошей, особливо можновладцями». Ще одна ініціатива – це обов’язковість офіційної публікації інформації про фактичне відшкодування ПДВ з відображенням даних про платника податку, заявлених сум до відшкодування та стану бюджетної заборгованості.

«Ми пропонуємо прибрати офшорні компанії та «офшорні прокладки» з таких відшкодувань. Чому ми маємо відшкодовувати ПДВ офшорним компаніям? Невже ми такі багаті? Голосування за ці законопроєкти у парламенті стане моментом істини: хто з депутатів хоче покласти край офшорній корупції та збагаченню у владі, а хто і надалі покриватиме корупціонерів-офшорників», – резюмував Валентин Наливайченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова