Команда «Сили права» здобула низку важливих юридичних перемог над агресором

Команда Всеукраїнського руху «Сила права» здобула низку важливих перемог на юридичному фронті боротьби з окупантом – Російською Федерацією.

Про це повідомив лідер руху, член Політради партії «Батьківшина» Андрій Сенченко на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, 5 вересня суддя Броварського міського районного суду Київської області Наталія Петришин задовольнила заяву Наталії Янченко, матері захисника України Дмитра Янченка, який загинув в лютому 2015 року під Дебальцеве. Суд ухвалив рішення стягнути з держави-агресора суму, еквівалентну 60 тисячам євро.

Як повідомив Андрій Сенченко, основою для цього стало рішення судді Броварського суду Володимира Сердинського від 19 жовтня 2016 року, згідно з яким було встановлено юридичний факт загибелі 25-річного Дмитра Янченка під час виконання обов’язків військової служби внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Не заради цих грошей пішла до суду мати загиблого воїна, а заради покарання агресора і заради того, щоб у Кремля стало менше можливостей вбивати наших солдатів», – пояснив член Політради партії «Батьківшина».

Також 5 вересня в Бердичеві Житомирської області суддя Олег Замега за заявою Оксани Сідлецької встановив юридичний факт загибелі її сина Сергія при виконанні обов’язків військової служби внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти нашої країни.

«Молодший сержант Сергій Сідлецький загинула 5 жовтня 2014 року в районі населеного пункту Піски Донецької області, виконуючи бойове завдання в складі розвідувальної групи 95-ї окремої аеромобільний бригади», – розповів лідер руху «Сила права».

Окрім того, Андрій Сенченко нагадав, що напередодні, 4 вересня, суддя Херсонського міського суду Валерія Дорошинська встановила юридичний факт вимушеного переселення Дениса Бабара в липні 2014 року з Макіївки Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації і окупації частини території України.

На жаль, зовсім іншу позицію, глухої оборони від країни, війни і сімей загиблих, зайняла суддя Знам’янського міського районного суду Кіровоградської області Галина Берднікова.

«Уже вдруге, 30 серпня, Анатолій Голіков, батько солдата, який героїчно загинув 28 серпня 2014 року в районі Дебальцево, отримав відмову цієї судді. Перший раз, у березні 2017 року вона відмовила у встановленні юридичного факту загибелі його сина Віктора при виконанні обов’язку військової служби внаслідок російської агресії за надуманими мотивами. Потім, після скасування її рішення апеляційним судом, три місяці Галина Берднікова знущалася над батьком загиблого, намагаючись різними шляхами уникнути розгляду його заяви. Зрештою, вдруге за абсурдними мотивами відмовила в розгляді», – розповів він.

Аналогічна ситуація склалася в Ананьївському районному суді Одеської області, де вимушена переселенка з окупованого Донецька отримала другу відмову в розгляді своєї заяви про встановлення факту вимушеного переселення внаслідок російської агресії і окупації частини території нашої країни.

«Спочатку голова суду Валерій Дорош, маніпулюючи представленими в суді документами, уникав розгляду заяви, а потім, після того, як апеляція скасувала це рішення, суддя того ж суду Олег Желясков відмовив переселенці у встановленні факту, підкріпленого всіма необхідними доказами», – зауважив Андрій Сенченко.

На його думку, українське суспільство, влада і українські судді продовжують розшаровуватися на тих, для кого Україна – Батьківщина, і тих, для кого – це просто місце проживання.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова