Керівництво партаменту почало роботу над новою коаціційною угодою, – Сергій Соболєв

Керівництво парламенту та лідери всіх фракцій колишньої коаліції констатували факт розпаду коаліції 36 днів тому.

Про це заявив заступник лідера «Батьківщини» Сергій Соболєв, відповідаючи на запитання журналістів після засідання керівників фракцій парламенту.

«На початку сьогоднішнього засідання я прямо поставив питання: чи є у нас коаліція, в яку входить 237 народних депутатів, адже тоді фракція «Батьківщина» не братиме у цьому участь. Таку саму заяву зробила фракція «Самопоміч». І після цього всі, в тому числі й Голова Верховної Ради, констатували факт, що з моменту виходу фракції «Самопоміч» коаліція перестала існувати», – розповів народний депутат.

Сергій Соболєв уточнив, що для «Батьківщини» – це дуже принциповий момент: «Якщо є коаліція в складі 237 депутатів, то навіщо тоді потрібні ті, хто вийшов із коаліції? Формуйте тоді порядок денний, уряд».

«Усі зрозуміли, що країна шосту добу живе під загрозою оголошення дострокових парламентських виборів. Це право Президента, яке у нього є вже шість діб», – зазначив політик.

Представник «Батьківщини» також повідомив, що сьогодні фракції вперше озвучили свої вимоги, виконання яких буде передумовою створення нової коаліції.

Тому, за словами Сергія Соболєва, завтра о 10 годині лідери фракцій колишньої коаліції проведуть нараду щодо доповнення тексту коаліційної угоди.

При цьому заступник Голови фракції нагадав, що «Батьківщина» озвучила свої умови щодо  утворення нової коаліції. Зокрема, це вимоги щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення, вимоги щодо індексації зарплати та пенсії та зняття оподаткування з пенсійних виплат; вимоги щодо підтримки малого та середнього бізнесу, аграрного сектору та щодо наведення порядку у системі управління країною, зокрема, відсторонення олігархів від влади та боротьба з корупцією.

Сергій Соболєв наполягає, що нова коаліційна угода має бути написана до голосування за нового прем’єр-міністра.

Також народний депутат повідомив, що завтра о 14:00 лідери фракцій офіційно запрошені на презентацію програми кандидата в прем’єр-міністри Володимира Гройсмана.

«Той факт, що він погодився презентувати свою програму, означає, що він прийняв запропонований план дій»,  – вважає Сергій Соболєв.

Він також зазначив, що «Батьківщина» пропонує у понеділок,  28 березня, провести зустріч за участю президента, чинного керівника уряду та всіх лідерів фракцій, щоб припинити всі спекуляції щодо того, чи має намір прем’єр подавати у відставку.

«У понеділок ввечері ми зможемо зрозуміти, наскільки ми далеко просунулись у питанні вирішення політичної та економічної кризи через переформатування коаліції, обрання нового прем’єр-міністра та створення уряду», – зауважив  Сергій Соболєв.

Депутат від «Батьківщини» також повідомив, що на зустрічі лідерів фракцій колишньої коаліції питання персонального складу уряду не обговорювалося.

Натомість, за словами політика, фракція «Народний фронт» озвучила претензію на посаду спікера Верховної Ради.

«При цьому «Батьківщина» не претендуватиме ні на посади в уряді, ні на посади голови ВР та його заступників», – нагадав Сергій Соболєв.

Окрім того, заступник Голови фракції зазначив, що єдине, про що не вдалося домовитись і на чому наполягали «Батьківщина» та «Самопоміч», – це негайне ухвалення нового закону про вибори на пропорційній основі за відкритими виборчими списками.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова